List do Przyjaciół z Ukrainy

Drodzy Przyjaciele z Ukrainy!

W imieniu Polskiego Klubu Ekologicznego przekazujemy Wam nasze wsparcie i podziw dla bohaterskiej obrony Waszej ziemi.

Cały świat został głęboko zdumiony eskalacją działań militarnych podjętych przez Rosję w stosunku do Waszej Ojczyzny. Wstrząsające są obrazy niszczycielskich bombardowań, zmuszających mieszkańców do opuszczania w pośpiechu domów i krycia się w podziemnych schronach. Giną miasta, ludzie, zwierzęta, niszczone jest całe środowisko. Agresorzy nie zawahali się nawet przed ostrzałem największej w Europie elektrowni jądrowej w Zaporożu. Na szczęście poradziliście sobie i ogień został w porę  ugaszony.  Niezwykłe jest Wasze bohaterstwo w obronie Ukrainy.

Z wieloma z Was pracowaliśmy nad projektami poświęconymi  środowisku życia na ziemi. Realizowaliśmy przedsięwzięcia edukacyjne mające na celu równoważenie naszych relacji z otaczającym światem. Debatowaliśmy nad potrzebą zmiany przyzwyczajeń człowieka i bardziej   przyjaznego spojrzenia na inne istoty żyjące na wspólnej planecie.

Bądźmy dobrej myśli, niedługo ten koszmar minie i znów wrócimy do spokojnej współpracy. Nadal będziemy razem zajmować się proekologiczną  edukacją i działaniami na rzecz ochrony środowiska ziemskiego. Jest tyle ważnych rzeczy do zrobienia i tyle przykładów dobrych praktyk.

Mieszkańcy Ukrainy – każdego dnia świat Was podziwia. Wiara w uratowanie swojego miejsca na ziemi powoduje szacunek innych i Wasze sukcesy. To niezwykłe, że pomoc dla Ukrainy płynie ze wszystkich stron. Ogromnie podnosi na duchu życzliwość i konkretne wsparcie wielu państw świata dla Waszego Dzielnego Narodu.

My też wspieramy Was całym sercem. Mamy nadzieję, że to co złe szybko minie i na Ukrainę powróci spokój. Cały czas jesteśmy przy Was z najżyczliwszymi myślami.

 

Polski Klub Ekologiczny