IV Piknik „Wyspa Przyrodników”

W dniu 15.07.2017 na Wyspie Sobieszewskiej odbył się IV Piknik „Wyspa Przyrodników”, którego organizatorami byli: Stacja Biologiczna Uniwersytetu GdańskiegoGrupa Badawcza Ptaków Wodnych KULING oraz Partnerzy.

Podczas kilkugodzinnej imprezy plenerowej w pięknych okolicznościach przyrody na Wyspie Sobieszewskiej można było poznać wiele interesujących instytucji i organizacji oferujących edukację przyrodniczą oraz podejmujących działania na rzecz ochrony środowiska. Wśród nich: Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku ze stoiskiem pod hasłem: Drzewa w CENTRUM uwagi. Na piknik przyjechali również przedstawiciele Nadleśnictwa Gdańsk oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej. Ptaki Ujścia Wisły można było poznać i zobaczyć, dzięki wystawie na stoisku Stacji Ornitologicznej MiIZ PAN.

Obecność Uniwersytetu Gdańskiego zaakcentowali najaktywniejsi studenci Wydziału Oceanografii i Geografii (Skarby mórz i oceanów) oraz Naukowego Studenckiego Koła Botanicznego (Co możemy znaleźć w wodzie – poznaj wodne rośliny).

Polski Klub Ekologiczny zaprezentował stoisko: Mikroplastik makroproblem, na którym można było uświadomić sobie skalę plastikowego zagrożenia, jak również poznać alternatywy ekologicznego antyplastikowego postępowania i prośrodowiskowych ekowyborów w codziennym życiu.

Podczas pikniku nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Mogli oni własnoręcznie uszyć niesamowite sówki, motyle i inne zwierzątka na warsztatach rękodzielniczych prowadzonych przez przesympatyczną Panią Janinę, czy też wziąć udział w grach i zabawach przyrodniczych tudzież plastycznych przygotowanych przez Stację Biologiczną Uniwersytetu Gdańskiego.

Piknik odbył się w ramach Dnia Otwartego Wyspy Sobieszewskiej i Programu Społecznego Rozwoju Wyspy, realizowanego przez Gminę Miasta Gdańsk i ZHP.