PKE OP składa serdeczne gratulacje dla Rektora UG – prof. dr hab. Piotra Stepnowskiego

Sz. Pan Rektor

prof. dr hab. Piotr Stepnowski

 

Szanowny Panie Rektorze!

Cieszymy się ogromnie z wyboru na stanowisko Rektora Uniwersytetu Gdańskiego i serdecznie gratulujemy. Ostatnio często wracamy wspomnieniami do lat, kiedy był Pan Prezesem naszego Okręgu.

Jesteśmy przekonani, że pod Pana kierownictwem uczelnia będzie bardziej przyciągać młode pokolenia do zdobywania wiedzy o zasadach funkcjonowania przyrody i o tym, jakie zmiany musimy wprowadzać w postrzeganiu Planety Ziemi. To jedyne miejsce we wszechświecie, gdzie bujnie kwitnie życie, a my je bezmyślnie niszczymy. Musimy zdobywać wiedzę o środowisku ziemskim szczególnie teraz, kiedy takie nieszczęścia zawisły nad światem. W obliczu kryzysów powodowanych przez człowieka wiedza przyrodnicza jest szczególnie potrzebna… Myślimy więc, że nasza dobra, wieloletnia tradycja współpracy, pomiędzy Polskim Klubem Ekologicznym i Uniwersytetem Gdańskim, w której Pan aktywnie uczestniczył będzie trwała nadal.

 

Serdecznie gratulujemy jeszcze raz i życzymy dalszych sukcesów w pracy naukowej, życiu zawodowym oraz dobrej współpracy z organizacjami chroniącymi świat.

Z wyrazami uznania

Polski Klub Ekologiczny

Zarząd i wszyscy członkowie

 

P.S.

zdjęcie świetlistego drzewa imponującego siłą.

To drzewo magiczne, które  przynosi szczęście.

A ten cień w dole to ja. Ewa P.