Relacja ze spotkania na temat drzew

22 października 2018 w lokalu „Krytyki Politycznej”  w Gdańsku odbyło się spotkanie z Piotrem Tyszko –Chmielowcem  na temat drzew, przyjaciół człowieka, niezbędnych w przyrodzie, zagrożonych cywilizacją. W spotkaniu uczestniczyły dwie przedstawicielki PKE-OWP: Jadwiga Kopeć i Maria Weber

Była to jednocześni promocja książki  Petera Wohllabena  „Sekretne życie drzew”

„W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy. Są tam drzewa, które porozumiewają się ze sobą, drzewa, które z oddaniem troszczą się o swe potomstwo oraz pielęgnują starych i chorych sąsiadów, drzewa, które doświadczają wrażeń, mają uczucia i pamięć.”

Polski Klub Ekologiczny – Okręg Wschodnio-Pomorski podczas spotkania pochwalił się swoją inicjatywą, jaką było utworzenie profilu na facebooku: Społeczna Straż Ochrony Zieleni Miejskiej. Ten projekt ma na celu zwrócenie uwagi  na szczególną rolę, jaką pełnią przestrzenie publiczne i tereny zielone we współczesnym środowisku miejskim.
Poprzez naszą obecność w mediach społecznościowych pragniemy przyczynić się do ochrony obszarów zielonych w naszej aglomeracji, ich wzmacniania i rozwoju przestrzeni publicznej zgodnie ze współczesnymi światowymi trendami.